דף הבית אבטחת טיולים למה הכוונה?

אבטחת טיולים למה הכוונה?

כולנו אוהבים לטייל ורובנו מטיילים בארץ ובחו"ל. לרוב בטיולים בחול אנו שוכרים טיול מאורגן וזאת מהסיבה הפשוטה שכדאי לתייר ולסייר בליווי מקצועי וכמובן עם אבטחת טיולים שמאפשרת הנאה מלאה וללא תקלות .

כאשר אנו אומרים אבטחת טיולים מייד עולה לנו הקשר של גברתן מסוקס עם נשק וסכין ציידים ארוכה שמשתלשלת מחגורתו. לא בדיוק הם כך פני הדברים, אבטחת טיולים כוללת בחובה מיומנויות וכישרונות הרבה מעבר לצלפות באקדח. מאבטח צריך להיות בקי במגוון נושאים כגון מתן עזרה ראשונה, טיפול בנפגעים שימוש במכשיר החייאה ועוד. האומנם לא כל המאבטחים בעלי הכשרה זהה אך ניתן לדרוש זאת בשלב התכנון.

מי צריך אבטחת טיולים?

כל גוף ציבורי ואפילו פרטי שמקיים טיול עם מספר רב של משתתפים עדיף שישלב אבטחת טיולים.

בתי ספר שיוצאים לטיולים כגון טיולים שנתיים, או קבוצות שיוצאת לטייל צריכות אבטחת טיולים וזאת לאור תרחישים סבירים הדורשים מענה מידי של אדם שהוסמך לכך.

אבטחת טיולים איננה רק הגנה על ידי נשק, אבטחת טיולים כוללת תכנון יסודי של מסלולי הטיול, ליווי רפואי צמוד והנחיות למקטעים השונים בטיול.

עצם העובדה שמסלולים מבוקרים על ידי אבטחת טיולים אנחנו יכולים להיות בטוחים כי לא נעבור בטעות במסלול מסוכן העלול לגרום נזק או פציעה לאחד המטיילים.

מה כוללת אבטחת טיולים?

אבטחת טיולים מקצועית כולל מן הסתם מאבטחים מקצועיים שעברו הכשרה ייעודית, אבטחת טיולים כאמור אינה רק מאבטח עם נשק, אבטחת טיולים כוללת ידע במתן עזרה ראשונה בעת חירום, הכרת מסלולי הליכה, תכנון טיולים, הגנה ושמירה על הסדר. המאבטח יבצע פעולות מוגדרות ופעולות יזומות במהלך הטיול בדי לכסות את מעגל האבטחה סביב המטיילים באופן מקסימלי.

דוגמה למספר פעולות נדרשות: ניתוח ציר התנועה והכרת מפגעי הבטיחות, הכרת צירי פינוי ומוקדי החירום הזמינים והקרובים ביותר למסלול, סריקות השטח תוך כדי התקדמות הכוח גם לקרוב וגם לרחוק, בדיקת כוננות מספר פעמים ביום ועוד רשימה ארוכה של הנחיות ופעולות שמבצעים המאבטחים והחובשים.

מאבטח שהוכשר למטרת אבטחת טיולים עובר קורס מקיף הכולל עזרה ראשונה וטיפול מהיר במקרה הצורך. המאבטחים בעלי תפקיד מאוד מוגבר במהלך הטיול ולכן יהיו עסוקים בפעולות אבטחה במרבית הזמן ולא בתכנים של מהלך הטיול.

במסגרת קורס עזרה ראשונה למאבטחים לומדים לבצע החייאה תוך שימוש במכשיר דפיברילטור המצוי כיום במרכזי קניות, תחבורה ציבורית, מוסדות ממשלתיים וחברות רבות.

בנוסף מקבלים המאבטחים סקירה תמציתית של עשה ו"לא תעשה" במקרי חירום קלאסיים כגון: עלפון, כוויות, פרכוסים, ועוד.

סיכום

בבואנו לתכנן טיול חשוב שנבחר חברה ייעודית לאבטחת טיולים, רק כך ניתן לתכנן טיול מושלם וליהנות ממנו באמת. יש לוודא בעת בחירת אבטחת טיולים שהמאבטחים אכן בעלי ידע במתן עזרה ראשונה בחירום, הבנת המסלול, יכולות אישיות וכמובן אמינות מעל לכל. מומלץ להעזר בחברה המאבטחת בעת תכנון מסלול הטיול וזאת בכדי לקבל חוות דעת מקצועית על בעיות האבטחה שעלולות לצוץ או לחילופין בכדי להימנע ממקרים מסוימים שמתכנני הטיול לא לקחו בחשבון.

אתם מוזמנים לפנות אלינו לחברת שניר אבטחה ורפואה בעת תכנון הטיול הבא שלכם. אנחנו נעזור לכם לתכנן במידת הצורך ונשמח לתת חוות דעת מקצועית בכל שלב.