דף הבית הגדרת אבטחת טיולים

הגדרת אבטחת טיולים

אבטחת טיולים למעשה זו פעולה שמתבצעת על ידי מאבטחים בעלי הכשרה ייעודית לטיולים, כאשר ישנו טיול שנתי בבית הספר או טיול מאורגן בארץ, אפולו טיולים בחול אבטחת טיולים נדרשת. מאבטח שהוכשר עבור אבטחת טיולים הינו בעל יכולת לתת מענה במצבי חירום כגון פגיעה פיזית, פגיעה עצמית כתוצאה מפציעה, מקרי אלימות וכדומה. אבטחת טיולים הינה חובה כאשר מדובר בטיול הכולל קבוצת אנשים או ילדים, טיול בית ספר מחייב אבטחת טיולים שבלעדיה לא ניתן לצאת לטיול. לא כל חברות האבטחה מציעות את שירותי אבטחת טיולים מכיוון שיש צורך בהכשרות מיוחדות לכך.

מה נדרש עבור אבטחת טיולים מהמאבטחים?

אבטחת טיולים כאמור נדרשת כאשר יוצאים לטיול, לא כל מאבטח יכול לתת מענה לאבטחה כזו. כדי להיות מאבטח טיולים ראשית יש צורך בכושר גופני טוב ויותר מכך, יש צורך להיות ללא עבר פלילי, ועדיך רקע צבאי קרבי. אבטחת טיולים נותנת מענה במקרים שונים של פגיעה או פציעה ולכן המאבטחים עוברים הכשרה ייעודית למטרה זו. ההכשרה כוללת התנהלות והתנהגות במקרי חירום כגון פיגוע המוני, התנכלות של גורמים עוינים, מקרי אלימות, מריבות. בנוסף על ההכשרה הזו אבטחת טיולים כוללת גם מענה במקרים של פציעה או נזק גופני על כן המאבטחים עוברים קורס עזרה ראשונה שמאפשר מתן עזרה בחירום.

האם אבטחת טיולים דומה לאבטחת שער בקניון?

אבטחת שער בקניון למעשה זה משפט שגוי, בשערי מוסדות ציבוריים ובכללם הקניון אין אבטחה אלה יש שמירה, ההבדל בין שומר למאבטח הוא שלרוב שומר אינו נושא נשק ומאבטח תמיד יהיה חמוש. שומר מטרתו להרתיע ולמנוע אי סדר ולרוב אינו יכול לתת מענה במקרה של פציעה או פגיעה פיזית, מאבטחים בזכות הכשרתם יכולים לתת מענה במקרים כאלו, על אחת כמה וכמה אבטחת טיולים תמיד תהיה על ידי מאבטחים ולא שומרים, מאבטחים יכולים בזכות הכשרתם לענות כמעט על כל מקרה חירום שעלול לקרות.

לסיכום אנו מבינים כי אבטחת טיולים מתבצעת על ידי מאבטחים ולא על ידי שומרים, בנוסף מאבטח של טיולים עובר הכשרות ייעודיות שכוללות קורס עזרה ראשונה וטיפול במקרים של פגיעה במטיילים.