נשמח להיות בקשר!

  צור קשר
  חשוב לדעת לפני הזמנת אבטחת טיולים
  דף הבית חשוב לדעת לפני הזמנת אבטחת טיולים

  חשוב לדעת לפני הזמנת אבטחת טיולים

  מה חשוב לדעת כאשר מתכננים טיול בית ספר?

  פעילות חוץ בית ספרית כוללת לרוב טיוליםסיוריםימי עיון וימי גיבושיש הנחיות ברורות מאוד בכל הנוגע לפעילות חוץ בית ספרית בכלל ואבטחת טיולים בפרטכאשר הכתבת הכלליםהחובות וההנחיות מתבצעת על ידי חוזר מנכ"ל משרד החינוךכללי ברזל אלו הם חוק בל יעבור ומחמירים מאוד בענייןכאשר מתכננים טיול יש לפעול על פי הוראות אלו כאשר מנהל בית הספר מנצח על העניין והכוונה שהוא אחראי על ומחוייב להיות מעודכן בכל פרטי הטיוליחד עם זאת חשוב לדעת דברים נוספים בעת תכנון הטיול מעבר לכללי הבטיחות הסטנדרטיים.

  רשימת הדברים החשובים שיש לדעת ולדאוג לקיומם במהלך תכנון טיול חוץ בית ספרי

  • בעלי תפקידים – בעלי התפקידים הם למעשה השחקנים הראשיים בתהליך תכנון הטיול ובמהלכו. חשוב לדעת מי אחראי על ענייני האבטחהמי אחראי על נושא הרפואה ומי האחראי הכללי על הכולברגע שהתפקידים ובעלי התפקידים ידועים לנו נוכל בקלות להתנהל בבטחה בטיול שלנו.
  • מסלול הטיול – דבר חשוב לא פחות הוא ידיעת המסלול העתידי של הטיול, ככל שנכיר ונדע טוב יותר מה המסלול נוכל להבטיח פחות תקלות ובעיות במהלכו.
  • אישורים ביטחוניים לכל טיול בית ספר נדרשים אישורים ביטחונייםאישורים אלו יבטיחו שמסלול הטיול לא יעבור במקומות אסורים או מסוכנים.
  • אבטחת טיולים – יש חובה להסדיר ליווי ואבטחה לטיול עם מלווה מיומן שהוכשר לשם כך, את הליווי יכול לבצע מאבטח שהוא בוגר קורס מאבטחי טיולים בן ימים.
  • ליווי רפואי – הליווי הרפואי מחייב ביותר וחייב להיות על ידי חובר, מע"ר או מע"ר חמושהם חייבים להיות בעלי תעודה והסמכה במתן עזרה ראשונהידע בהפעלת דפיברילטור ( defibrillator ),ביצוע החייאהטיפול בחבלות ופגיעות בעלי חיים.
  • ציוד רפואי – כל טיול בין אם הוא בן יום או כמה ימים מחייב הימצאות ציוד רפואי על מנת שניתןם יהיה לתת עזרה ראשונה בעת הצורך, עם הציוד הרפואי נמנא תיק עזרה ראשונהמכשיר דפיברילטור חצי אוטומטיהימצאות מכשיר החייאה דפיברילטור מאפשר הצלת חיים בזמן אמת.
  • זמנים – עמידה בזמנים היא קודש קודשים ותכנון זמנים נכון בטיול יאפשר לטיול להתנהל כראוי וללא עיכובים. מומלץ לתכנן את הזמנים בכובד ראש תוך השמת דגש על מסלולי הטיול,המקומות בהם תבקרו או תעצרו.

  פניה מהירה