דף הבית קורס עזרה ראשונה

קורס עזרה ראשונה

קורס עזרה ראשונה לעולם לא נדע ומי ייתן שלא נצטרך גם , אולם בימינו אנו ועם העוינות הרבה סביבנו אנו חייבים לפחות את הבסיס.

הקורס הבסיסי הוא בן 4 שעות בלבד ובעזרתו נקבל מידע על שיעור מבוא לחוסר הכרה, החייאה בסיסית (מבוגר), תרגול החייאה, השתנקות, זיהוי וטיפול, כוויות, הגדרת מצב וטיפול.

מטרתו העיקרית של קורס עזרה ראשונה היא לתת מענה בעת חירום.

ההבדל בין להיות עם ידע בעזרה ראשונה לבין בלי הוא עצום ויכול אף לקבוע לחיים או למוות.

למה אנחנו צריכים קורס עזרה ראשונה?

עזרה ראשונה היא הדרך לתת מענה ראשוני לאדם שנפגע. אין חשיבות לסוג הפגיעה , כמובן שלא מדובר על סריטה אלה פציעה המחייבת מתן עזרה ראשונה על מנת לייצב את הפגוע. כאשר רוכשים את הידע על ידי קורס עזרה ראשונה יש באפשרותנו לזהות חנק, שבר, קריעת עורק בגוף ויתרה מכך לאחר שנעבור קורס עזרה ראשונה יהיו לנו הכלים לתת מענה   לאותו פגוע עד פינויו לקבלת טיפול מלא בבית חולים.

אדם שנחנק ממזון ויהיה בסביבתנו ( לאחר שעברנו קורס עזרה ראשונה ) נוכל לחלץ את הגוף שחוסם את מעברי האוויר.

בנוסף בקורס עזרה ראשונה אנו נלמד ונתרגל החייאת אדם מחוסר נשימה או שליבו נדם.

בבואנו לבחור את בית הספר בו נלמד את קורס עזרה ראשונה אנו מחויבים לוודא ולבדוק אם אכן אותו מקום מאושר ללמד ויתרה מכך האם הוא מתעדכן בצורה שוטפת בהוראות משרד הבריאות.

דגש נוסף

בעניין קורס עזרה ראשונה הוא שעלינו להבין כי גם אם עברנו את הקורס עלינו לתרגל .

כמובן שלא נחנוק אנשים רק על מנת לתת להם הנשמה אלא עלינו אחת לתקופה לבצע רענון. רענון יכול לייצר אצלנו אינסטינקטים שיאפשרו לנו  ( עם הזמן ) לאתר את החבלה ולסווגה ובנוסף לתת מענה מיידי כלומר להציל חיים במקרים מסוימים.

חשוב לוודא ולבדוק כאשר בוחרים את המקום בו נלמד קורס עזרה ראשונה שיהיה בעל רשיונות מתאימים הסמכות רלוונטיות והחשוב שיהיו מעודכנים בכל הקשור לקורס עזרה ראשונה.